Chlorofil w płynie – właściwości, działanie, dawkowanie, skutki uboczne

Każdy z nas wie, że chlorofil ma bardzo korzystny wpływ na nasz organizm. Potencjalne korzyści jakie płyną z dostarczania naszemu organizmowi odpowiedniej dawki chlorofilu to przede wszystkim poprawa zdrowia, zwiększenie energii, lepsze samopoczucie oraz pomoc w walce z wieloma dolegliwościami i chorobami.

 

Chlorofil ma bardzo podobną budowę chemiczną jak hemoglobina (białko zawarte w czerwonych krwinkach, które pełni funkcję przenoszenia tlenu w organizmie), dlatego jest zalecany przy problemach z niedokrwistością. Naturalny chlorofil, który dostarczamy naszemu organizmowi wraz z pożywieniem znajduje się głównie w zielonych owocach i warzywach. Jednak to nie zaspokaja w pełni zapotrzebowania dziennego. Dlatego tak ważna jest odpowiednia suplementacja.

 

Chlorofil w postaci płynnej zwany też potocznie ,, zieloną krwią” to w pełni naturalny produkt, a co za tym idzie najlepiej przyswajalny przez nasz organizm. Zazwyczaj wszystkie składniki, które wchodzą w skład preparatu są starannie wyselekcjonowane i pochodzą z bio upraw. Wybierajmy produkty tylko i wyłącznie w szklanych, najlepiej ciemnych butelkach, gdyż preparat nie wchodzi w reakcję ze szkłem. Natomiast przyciemnienie chroni przed padaniem promieni słonecznych.

Działanie chlorofilu.

Chlorofil w formie płynnej działa wielokierunkowo na nasz organizm. Pomaga w zwalczaniu wielu problemów takich jak np.:

 • Pozwala oczyścić organizm z zalegających toksyn
 • Zapobiega infekcją różnego pochodzenia ( działa bakterio i grzybobójczo)
 • Odkwasza organizm
 • Dotlenia ( zwiększa transport tlenu)
 • Działa antybakteryjnie i antygrzybicznie
 • Oczyszcza organizm z wszelakich toksyn
 • Pomaga odbudować florę jelitową
 • Wspiera skutecznie regenerację prawie wszystkich narządów
 • Pomaga w regulacji pracy tarczycy
 • Wspomaga regenerację skóry po ekspozycji na promienie UV

Nie zapominajmy o odpowiednim nawadnianiu naszego organizmy podczas kuracji. Pozwoli to na lepsze i szybsze oczyszczenie naszego organizmu. Na początku kuracji może zdarzyć się, że na naszej skórze pojawią się wypryski. Jest to normalny proces, świadczący o tym, że nasz organizm oczyszcza się. Należy wtedy zwiększyć ilość spożywanej wody ( woda powinna być ze szkła). Jeżeli nie będziemy podczas kuracji dostarczać odpowiedniej ilości wody, wtedy zalegające toksyny zamiast zostać wydalone z moczem, będą usuwane poprzez skórę. Konsekwencją tego może być dość spora wysypka ( nawet ropne zmiany).

W skład płynnego chlorofilu wchodzą zazwyczaj takie substancje jak m.in.:

 • Chlorofilina
 • Jęczmień
 • Lucerna
 • Olejek miętowy
 • Chlorella

Zaleca się stosowanie płynnego chlorofilu jako dodatkowe zadbanie, oczyszczenie naszej skóry i organizmu od środka, dlatego jest polecany przez wykwalifikowanych pracowników gabinetów kosmetycznych oraz Spa, aby nie tylko dbać o naszą skórę od zewnątrz ( zabiegi kosmetyczne), ale także od wewnątrz ( odpowiedni suplementacja). Chlorofil powinien być stosowany przez wszystkich, którym zależy na optymalnej kondycji swojego organizmu, zdrowia oraz zachowanie pięknego wyglądu. [/h6]

Chlorofil w płynie – dawkowanie.

Zalecane dzienne spożycie preparatu to 20 ml. Najlepiej spożywać dwa razy dziennie ( rano i wieczorem) po 10 ml. Przed każdym jednym spożyciem należy wstrząsnąć butelką. Preparat najlepiej wymieszać w szklance niegazowanej wody. Po otworzeniu wszystkich naturalnych preparatów należy je przechowywać w lodówce. Nie zaleca się spożywania większej dawki chlorofilu niż 20 ml na dobę.

Chlorofil w płynie – przeciwskazania i skutki uboczne.

Chlorofil to bardzo bezpieczny preparat. Jego stosowanie nie wywołuje żadnych działań niepożądanych. Wyjątkiem jest oczywiście uczulenie na jakikolwiek składnik użyty do produkcji preparatu. Również może zdarzyć się na samym początku kuracji chwilowe pogorszenie stanu skory ( wypryski) – efekt oczyszczania. Kobiety w ciąży oraz małe dzieci także mogą stosować chlorofil po wcześniejszej konsultacji lekarskiej.

Chlorofil w płynie –  opinie o produkcie.

Chlorofil zwłaszcza w formie płynnej posiada bardzo dobre opinie. Jest rekomendowany przez wielu lekarzy jako suplement diety. Dietetycy także cenią sobie jego działanie i zalecają jego spożycie , zwłaszcza w kuracjach oczyszczających organizm. Liczne badania nad chlorofilem potwierdzają jego dobry wpływ na nasz organizm oraz poprawę samopoczucia i stanu skóry. W gabinetach kosmetycznych jest rekomendowany podczas terapii zwalczającej trądzik, pomaga oczyścić organizm od środka. Również osoby stosujące chlorofil w formie płynnej ( przez minimum 2 miesiące) zauważyły znaczną poprawę kondycji swojego organizmu oraz samopoczucia.

Dodaj komentarz