Demakijaż skóry twarzy, szyi i dekoltu.

Demakijaż twarzy to jeden z najważniejszych kroków pielęgnacyjnych. Prawidłowo wykonany sprawi, że nasza skóra po całym dniu będzie w stanie się zregenerować. Sprawi to, że następnego nasza skóra będzie promienista. Demakijaż jest bardzo ważny w profilaktyce przeciwtrądzikowej oraz w walce z niedoskonałościami skóry. Dogłębne oczyszczenie odblokowuje pory i pozwala skórze swobodnie „oddychać”.

Dlaczego demakijaż jest taki ważny?

Demakijaż to całkowite usunięcie makijażu oraz wszelkich zanieczyszczeń jakie nagromadziły się na naszej twarzy podczas całego dnia. Nawet jeżeli na co dzień nie wykonujemy makijażu to i tak demakijaż jest konieczny. Po całym dniu na naszej skórze zbiera się mnóstwo zanieczyszczeń, które podrażniają ją i blokują pory : kurz, sebum, spaliny, pot oraz inne różnego rodzaju zanieczyszczenia. Jeżeli nie wykonamy przed pójściem spać demakijażu lub zrobimy go niedokładnie to skóra nie będzie mogła się zregenerować. Ponadto nieusunięta warstwa makijażu lub zanieczyszczeń może skutkować podrażnieniami, zaczerwienieniem skóry oraz pojawieniem się niedoskonałości : krostek czy zaskórników. Pamiętajmy, że to w nocy nasza skóra najwięcej wchłania substancji odżywczych, które aplikujemy. Niestety niewłaściwie wykonany demakijaż będzie stanowił barierę do przeniknięcia składników przez naskórek.

Jak wykonać prawidłowy demakijaż?

Codzienny demakijaż to podstawa, aby móc cieszyć się piękną i zadbaną skórą. Również od czasu do czasu ważne jest, aby wykonać peeling, czyli złuszczenie zrogowaciałej warstwy naskórka. Do twarzy szyi i dekoltu najlepszy będzie peeling enzymatyczny, który za pomocą enzymów rozpuści i usunie martwy naskórek bez podrażnień skóry. Do demakijażu stosujemy kosmetyki do tego przeznaczone. Powinny być one odpowiednio dobrane do rodzaju naszej cery.

  1. Oczy i usta. W pierwszej kolejności wykonujemy demakijaż oczu i ust. Dlaczego? Podczas mycia twarzy tusz oraz szminka nie będą nam się rozmazywać po całej twarzy. Bardzo często są to kosmetyki wodoodporne, dlatego najlepiej je zmyć preparatem specjalnie do tego przeznaczonym. Ponadto oko jest bardzo wrażliwe i potrzebuje odpowiedniej pielęgnacji. Preparat nanosimy na wacik di delikatnym ruchem przecieramy okolice zabiegowe. Czynność wykonujemy do momentu aż wacik będzie zupełnie czysty.
  2. Twarz. Do demakijażu twarzy możemy użyć : mleczka, pianki, płynu lub żelu. Jednak zaleca się, aby wykończyć czynność tą żelem lub po prosu użyć tylko żelu. Doczyszcza on dogłębnie skórę pozostawiając ją czystą oraz świeżą. Oczywiście musi on być dobrany odpowiednio do rodzaju skóry jaką posiadamy. Pamiętajmy, że najpierw zwilżamy twarz, szyję oraz dekolt i dopiero nakładamy preparat na dłonie o dokładnie wmasowujemy go. Ruchy powinny być energiczne i dokładne, aby jak najdokładniej doczyścić naszą skórę. Czynność tą wykonujemy aż do momentu pozbycia się wszystkich zanieczyszczeń z naszej twarzy, szyi i dekoltu. Osuszając twarz musi ona być zupełnie czysta.
  3. Tonizacja. Po dokładnym demakijażu musimy przywrócić naszej skórze odpowiednie pH, czyli takie w granicy 5,5. Właśnie do tego służy tonik, o którym tak często zapominamy. Przywraca nie tylko odpowiednie pH, ale pozwala także na lepsze wchłanianie substancji odżywczych, które w kolejnym kroku zostaną nałożone na nasza skórę.
  4. Odżywienie. Po tonizacji należy nałożyć preparaty odżywcze takie jak : krem, serum, krem pod oczy.

Demakijaż jest bardzo ważnym elementem w codziennej pielęgnacji. Starannie wykonany pozwoli skórze na regenerację oraz swobodne przeniknięcie składników odżywczych z kremów czy serum.

Dodaj komentarz