Jak kręcić włosy na papiloty? Zdrowe eko loki

Czym charakteryzują się eko loki ?

W obecnych czasach zrobienie loków na włosach nie jest żadnym problemem. Ogromny wybór specjalnego sprzętu może przyprawić o zawrót głowy. Są dostępne różnego rodzaju lokówki, suszarko lokówki oraz prostownice którymi o dziwo również można robić fale na głowie (jak widać prostownica służy nie tylko do prostowania) a jeżeli ktoś zapragnie mieć burzę loków na dłużej, również nie ma z tym problemu, ponieważ fryzjer/stylista zrobi trwałą ondulację i po kłopocie.
No dobrze ale co w sytuacji, kiedy nie chcemy używać do tego gorącego sztucznego powietrza a tym bardziej chemicznych substancji? Czy istnieje sposób aby zrobić to eko? Oczywiście tak! Papiloty są tym czego potrzebuje każda kobietka lubiąca wyjątkowo dbać o swoje włosy i nie narażać ich na działanie wysokiej temperatury

Co to są papiloty i jakie mamy rodzaje?

Papiloty to bardzo przydatny rodzaj wałków, ale wykonane są z gąbki, miękkiej gumy lub silikonu, więc kiedy zakładamy je na noc, to nie przeszkadzają nam w spaniu, ponieważ nie gniotą nas jak twarde wałki. W papilotach z gąbeczki w środku umieszczony jest drucik, który trzyma dobrze na włosach zawinięty papilot, są wykonane ze śliskiego materiału który nie szarpie włosów. Ten rodzaj jest najbardziej komfortowy w użyciu.
Dodatkowo na plus papilotów przemawia fakt, że jeżeli aktualnie nie mamy ich w domu, a na przykład impreza zbliża się szybkimi krokami i niestety nie starczy nam czasu na wizytę w drogerii, to bez problemu zrobimy je same. Jak? To bardzo proste, wystarczy nam papier (najlepiej gazeta) lub bawełniana szmatka. Tniemy materiał z którego chcemy zrobić nasze papiloty na paski o szerokości ok.20cm i długości ok.25cm, zwijamy i gotowe!

Kręcimy eko loki, czyli jak używać papiloty

Jeżeli już mamy wybrany odpowiedni rodzaj papilotów, lub zrobiłyśmy własne, to najwyższy czas aby zakręcić włosy. Przed przystąpieniem do samej czynności, musimy je odpowiednio przygotować , trzeba je umyć najlepiej dwukrotnie, ponieważ będziemy mieć pewność że zostały usunięte resztki kosmetyków oraz wszystkie zanieczyszczenia. Następnie koniecznie nakładamy odżywkę odpowiednio dobraną do rodzaju naszych włosów i po spłukaniu podsuszamy (zostawiamy lekko wilgotne, dla uzyskania lepszego skrętu).
Kiedy nasze włosy są gotowe, to dzielimy je na sekcje, (jak ktoś woli to na pasma), i w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać- czy ma to być burza eko loków wtedy zrobimy od 10 do 15 sekcji, czy delikatne grube fale- w tym przypadku wystarczy od 4 d 5 sekcji. Na każde pasmo przed zakręceniem na papilot możemy nałożyć specjalną piankę wspomagającą skręcenie, należy pamiętać jedynie aby nie nałożyć zbyt dużo, gdyż wtedy włosy będą posklejane i nie będą wyglądać estetycznie.

Efekt końcowy

Nadszedł czas na zdjęcie papilotów, pierwsze naszym oczom ukaże się lekki baranek:), ale bez paniki, teraz wystarczy tylko przechylić głowę w dół i delikatnie przeczesać (roztrzepać palcami) nasze loki. Gotowe! Jeżeli chcemy utrwalić nasz nowy look, to użyjmy lakieru do włosów ale koniecznie eko, bez parabenów i silikonów oraz w rozsądnej ilości.
W ten oto bardzo prosty sposób uzyskałyśmy piękne i zdrowe eko loki nie narażając naszych włosów na działanie gorącego powietrza, a co za tym idzie na przesuszenie i często utratę blasku. Zawsze warto szukać alternatyw dla tego typu zabiegów, możemy tylko zyskać a nasze włosy odwdzięczą się nam cudownym wyglądem i będą lśnić każdego dnia. Zdrowie włosów.

Dodaj komentarz