Jak się zmotywować do regularnej aktywności fizycznej?

Idealna sylwetka to marzenie każdej kobiety. Smukła talia, jędrne uniesione pośladki oraz szczupłe nogi stały się kanonem piękna w ostatnich czasach. W telewizji widzimy kobiety, które cieszą się tymi cechami, utożsamiamy je z sukcesem życiowym, dlatego jako cel stawiamy sobie poprawę naszego wyglądu. Wprowadzamy do naszego życia nowe nawyki, które mają zbliżyć nas do realizacji celu. Są to regularne ćwiczenia fizyczne oraz zdrowa dieta – zmiany, które pozwalają nam nie tylko poprawić nasz wygląd, ale również wpłynąć pozytywnie na stan naszego zdrowia. Niestety oczekiwane przez nas efekty pojawią się tylko w przypadku regularnej aktywności fizycznej. W jaki sposób zmotywować się do regularnych ćwiczeń, które pozwolą nam poprawić stan naszej sylwetki? Przedstawimy wam kilka pomocnych rad.

Wybierz sport, który sprawia Ci radość

Aby zwiększyć szansę na regularność swoich treningów musisz postawić sobie pytanie jaka aktywność fizyczna sprawia Ci radość. Wybierając sport, który nie przynosi Ci satysfakcji sprawisz, iż każda chwila treningu będzie dla Ciebie męczarnią. Sport, który wywołuje uśmiech na twojej twarzy będziesz uprawiać dużo chętniej. Zatem jeśli lubisz sporty zespołowe zapisz się na siatkówkę lub koszykówkę, jeśli satysfakcję sprawiają Ci sporty uprawiane na świeżym powietrzu wybierać jazdę na rowerze, osoby które wolą trenować w samotności mogą stawiać na programy treningowe dostępne w Internecie. Trening musi sprawiać Ci radość, dzięki temu będziesz czekał na chwilę, w której rozpoczniesz swoją aktywność.

Znajdź kompana do treningów

Dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają problemy z regularnością treningów jest znalezienie osoby towarzyszącej, która stanie się dla nas dodatkowym motywatorem. Możecie wspólnie trenować – świetnym pomysłem będzie wspólne zapisanie się na siłownie lub zajęcia z trenerem. Jeśli nie macie możliwości wspólnych treningów możecie wzajemnie składać sobie raporty z podjętej aktywności. Dzięki temu będziecie bardziej zmotywowane i rzadziej będziecie rezygnować z zaplanowanych ćwiczeń – będzie się to bowiem wiązało z odczuciem pewnego rodzaju wyrzutów sumienia oraz koniecznością przyznania się do braku zaangażowania. Idealnym kompanem może stać się nasza przyjaciółka, siostra lub mąż. Ważne by była to osoba, która będzie naszym wsparciem.

Nagroda za sukcesy

Sposobem na regularne treningi mogą być nagrody za osiągane kolejne cele. Warto wybrać sobie zachciankę, o której marzysz od dłuższego czasu. W momencie, gdy uda Ci się wykonać regularnie treningi w określonym przedziale czasowym – przykładowo miesiąca lub kilku tygodni pozwól sobie na nagrodę. Dzięki temu zmotywujesz się do wykonywania ćwiczeń zgodnie z zaplanowanym wcześniej harmonogramem. Przykładem nagród, które możesz wybrać są książki, kosmetyki lub nowe ubranie. Wiele osób właśnie w ten sposób pomaga sobie na początku swojej kariery ze sportem. Po kilku tygodniach regularnych ćwiczeń aktywność stanie się twoim nawykiem, jednak po wprowadzeniu nowych zasad w życie dodatkowe nagrody mogą okazać się świetną pomocą.
Regularne treningi wymagają od nas dużej motywacji oraz zaangażowania. Niestety już na samym początku przygody z aktywnością fizyczną wiele z nas ma problem z utrzymaniem jej regularności. Szukanie dodatkowych sposobów na zmotywowanie się do ćwiczeń pozwala nam przezwyciężyć początkowe trudności i wygenerować nowe nawyki. Pomoc osób trzecich, ciekawe nagrody lub przemyślany wybór aktywności mogą zagwarantować nam osiągnięcie sukcesu.

Dodaj komentarz