Jak zmienić pielęgnację na naturalną?

Pielęgnacja naturalna to wciąż postępujący trend. Coraz większa popularność kosmetyków naturalnych, spowodowała boom w stronę pielęgnacji bliższej naturze. Ma to swoje dobre strony, jednak trzeba poświęcić jej znacznie więcej czasu. Szczególnie na samym początku, gdyż potrzeba czasu na zapoznanie się z podstawowymi informacjami. Późniejsze poszukiwania również do łatwych nie należą, gdyż trzeba znaleźć najbardziej optymalne rozwiązania dopasowane do nas i naszej cery. Jest to stopniowy proces, gdyż nawet cera potrzebuje czasu na przestawienie się, oczyszczenie i przywyknięcie do nowych kosmetyków naturalnych.

Jak zacząć z naturalną pielęgnacją?

Przede wszystkim trzeba zacząć robić research. Bez tego nie będzie to wszystko funkcjonować tak jak należy. Znajomość podstawowych składników, które są zawarte w składzie kosmetyku znacznie ułatwia identyfikację każdego z nich. Po uzyskaniu takiej wiedzy nawet stojąc na szybkich zakupach przy półce w drogerii czy markecie będziemy mogli znacznie łatwiej zidentyfikować półprodukty użyte do produkcji naszego wybranego kosmetyku.
Kwestie etyczne to druga sprawa. W zależności od tego jaki chcemy uzyskać efekt naturalnej pielęgnacji, powinniśmy przede wszystkim patrzeć na to jak pozyskiwane są półprodukty. Znajomość procesów produkcyjnych to kolejny punkt, który zbliża nas w kierunku pielęgnacji stricte naturalnej.
Warto też zobaczyć co social media oferują pod względem tego typu pielęgnacji. Ruch związany z popularyzacją naturalnych kosmetyków naturalnych jest na tyle rozpowszechniony, że każdy znajdzie coś dla siebie. Zdaje się, iż tym zakresie najpopularniejsze źródła wiedzy to YouTube i grupy na Facebooku. Są tam osoby z potężną wiedzą na temat naturalnej pielęgnacji, od których warto się uczyć. Warto również zdobyć się na odrobinę samokrytycyzmu i samodzielnego myślenia. Gdyż to od nas zależy jak będzie wyglądała nasza pielęgnacja naturalna pod względem etycznym i produktowym.

Jak zmienić kosmetyki na naturalne?

Największym błędem z jakim się można często spotkać wśród popularyzatorek naturalnej pielęgnacji, a które są na początku tej drogi jest chęć wyrzucania wszystkich posiadanych kosmetyków. Jak już coś zostało kupione to powinno być wykorzystane do samego końca. Dzięki temu nie zmarnuje się kosmetyk, a także środowisko też zyska na tym, gdyż zostanie uwolnionych mniej substancji szkodliwych dla wód i gleby.
Jeśli na przykład coś kończy się nam już teraz to warto znaleźć taki produkt, które spełnia nasze wymagania pod względem pielęgnacji naturalnej. Wymienianie kosmetyków może chwilę potrwać, gdyż niektóre produkty starczają na bardzo długo. Nie wszystkie wymagają na natychmiastowej wymiany. jeśli już zdobędziemy podstawową wiedzę to warto również przyjrzeć się temu jak pielęgnujemy siebie pod względem używanych produktów. W zależności od tego jakie przyjmiemy normy etyczne możemy całkowicie poświęcić się naturalizowaniu naszej pielęgnacji, ale też możemy iść w stronę cruelty free czyli kosmetyków wolnych od cierpienia zwierząt.

Obserwuj swoje ciało!

Jak każdy kosmetyk nawet ten naturalny może okazać się męczącym alergenem. Nie bez powodu wielu producentów piszę na opakowaniu bądź z tyłu kartonika ich produktu by robić próbę uczuleniową do 24 godzin przed konkretnym użyciem. Związane jest to z tym jest wiele takich kosmetyków posiada silne alergeny. taka próba nie tylko znacząco poprawia Komfort użytkowania naszych przyszłych i stałych produktów kosmetycznym. Pozwala też dobrać optymalne kosmetyki pod względem składu.
Dlatego jeśli zdecydowaliśmy się na naturalną pielęgnację warto uczyć się od osób i ze źródeł, które są rzetelne i wiedzą co robią. Nawet na YouTube czy w grupach mogą znaleźć się w szkodliwe osoby, które nie wiedzą w zasadzie co mówią przekazują dalej w eter. Nie należy się jednak nie zniechęcać do tego typu pielęgnacji. Jest to jeden z najbardziej przyjaznych sposobów użytkowania kosmetyków jaki istnieje. Trzeba tylko chęci, samozaparcia i wytyczonych celów by uzyskać najbardziej zadowalające nas formę pielęgnacji naturalnej

Powodzenia!

Dodaj komentarz