Jak znaleźć wymarzoną pracę bez doświadczenia (w branży)?

W świecie, gdzie pieniądze to kluczowy i jeden z najważniejszych elementów by żyć godnie i się spełniać, trzeba ten pieniądz zarobić. Każdy chciałby robić to co kocha i na tym zarabiać, ale Czy to jest możliwe? Oczywiście, że jest jednak jeśli chcemy zarabiać na tym co kochamy to musimy to robić dobrze.
Ale w takim przypadku od czego zacząć?
Krokiem pierwszym bez którego nie zaczniemy to…

…Nabycie umiejętności teoretycznych

Takie umiejętności nie są trudne do zdobycia, wszystko znajdziemy na Youtube, Facebook’u lub Instagram’ie.
Na Youtube znajdziemy mnóstwo ciekawych filmików i poradników na praktycznie wszystko, jak coś zrobić, jak wykonywać dane czynności lub jak zarządzać czymś. Na facebook’u podobnie, znajdziemy masę filmików typu DIY które pomogą stworzyć coś kreatywnego (jeśli ktoś to lubi) Instagram – identyczna sprawa
Powinniśmy zapisywać ważne informacje, aby nie zapomnieć. Taką teorię możemy “testować” w naszym codziennym życiu. Jeśli marzy nam się praca na przykład jako mechanik powinniśmy nabywać taką teorię i przy okazji tworzyć listy kontrolne które pozwolą nam zapamiętać wszystko i będziemy wiedzieć co krok po kroku robić.
Gdy już ogarniemy teorię należy przejść dalej, a konkretnie do…

…Nauki Angielskiego

Dlaczego? A dlatego, że jeśli nie zdecydujemy się na pracę w Polsce wypadałoby prawidłowo się porozumieć w innych krajach, ale język angielski może się przydać gdy będziemy pracować w Polsce, dlatego, że możemy wykorzystać do tego aby nawiązywać współprace z obcokrajowcami, takie współprace w przyszłości mogą bardzo pomóc, nawet w przypadku kiedy będziemy zatrudnieni na etacie.
Ważnym, jednak BARDZO Często pomijanym etapem jest…

…Charyzma i odwaga

ponieważ charyzma wraz z odwagą pokazują, że jesteśmy świetnym rozmówcą i możemy o wiele więcej zdziałać, przykładowo na rozmowie o pracę. Charyzmę można ćwiczyć przed lustrem – stanąć przed lustrem i prowadzić dialog sam ze sobą patrząc sobie w oczy, można przy tym gestykulować rękoma co pokazuje, naszą odwagę. Osoby tzw “wygadane” są w stanie ugrać więcej niż zwykli ludzie, dlatego to jest tak ważne.
Wracając do teorii, gdy opanujemy już ją dosyć dobrze i będziemy czuć się pewnie, należy przełożyć ją na praktykę.

Najlepiej zacząć u siebie w domu, prosty przykład, jeśli robisz paznokcie (jesteś kobietą) zacznij u siebie w domu, jeśli jednak chcesz być psychologiem to zacznij rozmawiać z osobami które mają problem i szukać FAKTYCZNEGO rozwiązania ich problemu raz na zawsze, ludzie cenią gdy ktoś im pomaga i potrafią się odwdzięczyć ponadto właśnie nabytą teorię przekładamy na praktykę.
Gdy zaczęliśmy wdrażać teorię w praktykę, powinniśmy robić wszystko by być lepsi w tym i w tym mogą pomóc…

…Płatne kursy i szkolenia

które poszerzą naszą wiedzę na wybrany temat i dzięki czemu, będziemy mogli się szybciej i efektowniej rozwijać i zdobywać doświadczenie. Takie kursy możemy znaleźć obecnie wszędzie, wpiszemy przykładowo “płatne kursy psychologiczne” w Google i wyskoczy nam to czego szukamy, warto zapisywać na takich szkoleniach ważniejsze rzeczy które są bardzo istotne.
Ostatnią rzeczą jest to…

…abyśmy eksperymentowali, lecz trzymali się jednego schematu który działa

I o co tu chodzi, przykładowo chodzimy do bokserskiego klubu sportowego, ponieważ chcemy być zawodnikami boksu, możemy wtedy czasem spróbować innej techniki lub trochę inne ćwiczenia na rozgrzewkę, lecz starać się trzymać tego co działa, ponieważ nowości i upgrade jest ważny jednak trzeba trzymać się cały czas tego co działa i co jakiś czas dodać coś nowego, po prostu raz na jakiś czas i zobaczyć jak to wyjdzie

Dodaj komentarz