Jakie mydło jest najzdrowsze dla skóry?

Nie od dzisiaj ludzie używają różnego rodzaju kosmetyków do higieny swojego ciała. Stosują między innymi szampony do włosów, żele czy mydła do mycia ciała, balsamy i kremy. To wszystko naprawdę jest dobre, jednak nie dla wszystkich. Wszystko dlatego, że człowiek ma różne typy cery. Jedni mają mieszaną czy suchą, a drudzy mają tłustą. Nie wszystkie kosmetyki zatem nadają się do każdego typu. A jak to wygląda w sytuacji z mydłami? Czy wszystkie są zdrowe? Tego będzie można dowiedzieć się z niniejszego artykułu.

Czy każde mydło jest zdrowe?

Dużo ludzi przed kupnem mydła zadaje sobie pytanie: Jakie mydło jest najzdrowsze dla skóry? Nie każdy na pewno wie, ale mydło jest jednym z najstarszych kosmetyków na świecie. Stosuje się go do codziennej pielęgnacji skóry. Pełni ono funkcję zarówno pielęgnacyjną jak i ochronną. Można je kupić w każdym sklepie. Jest ogólnodostępny. Wyróżniamy mydła z kostkach lub w płynie. Ponadto najczęściej wybierane przez nas mydła są pachnące, pieniące się, kolorowe. Mimo, że mają za zadanie usuwanie brudu i sebum to niestety nie do końca się one w tym sprawdzają. Poza tym w takich produktach znajdują się różnego rodzaju konserwanty, detergenty i barwniki mogą pogorszyć stan naszej skóry, zamiast pomóc. Każda skóra jest inna i inaczej reaguje na każdy rodzaj mydła.

 

Często jest tak, że naturalnego mydła jest w kostce tylko 10 procent. Najlepiej takie produkty unikać z daleka. Sięgajmy za to tylko za naturalne produkty. Takim produktem jest mydło naturalne. Wiadomo, że trochę więcej za nie zapłacimy, ale przynajmniej będziemy mieli pewność, że starczy na dłużej i nic naszej skórze się nie stanie. Te pochodzenia naturalnego mają w sobie między innymi masło shea, oliwę, oleje roślinne, oraz olej laurowy. Producenci dodają także naturalne olejki eteryczne. Często są one bezzapachowe. Ale takie są najlepsze. Bo przecież nie muszą pięknie pachnieć, aby chronić naszą skórę. Warto wspomnieć, iż naturalne mydła mają kilka ważnych właściwości. Na pewno przede wszystkim chronią skórę, przez to, iż są łagodne. Działają one także antyseptycznie i nawilżająco. Dodatkowo ważne jest, że mydła te doskonale odblokowują pory. Ponadto przyspieszają też gojenie się drobnych ran i pęknięć naskórka. Jeśli mamy problemy z trądzikiem to także warto stosować naturalne mydła. Likwiduje stany zapalne.

Podsumowując niniejszy artykuł warto wspomnieć, iż mydła naturalne sprawdzają się zarówno u dorosłych jak i małych dzieci. Świetnie nadają się na kosmetyki do pielęgnacji twarzy, ciała, włosów.

 

Dodaj komentarz