Kręcenie włosów na papiloty

Kręcone włosy zawsze wyglądają dobrze. Nieważne jakiej długości masz włosy, zarówno długie jak i krótkie będą zachwycać w postaci pięknie zakręconych spiralek. Są obiektem pożądania wielu kobiet, były modne już dawno i można powiedzieć, że są przykładem stylizacji, która nigdy nie wychodzi z mody. Niestety nie każda kobieta, może pochwalić się pięknymi, naturalnymi lokami. Dla takich kobiet jest jednak łatwe i skuteczne rozwiązanie. Włosy można zakręcić za pomocą różnych prostych metod. Kręcone włosy mogą dodać ci pewności siebie, a także atrakcyjności. Dzięki tej modnej fryzurze poczujesz się niezwykle kobieco i wyjątkowo. W tym celu możesz wykorzystać wiele skutecznych metod.

Jak używać papilotów i dlaczego warto?

Jedną za takich metod, bardzo popularną i wygodną, jest kręcenie włosów za pomocą papilotów. Występują w różnych wariantach już od wielu lat, są sposobem stosowanym przez nasze mamy, babcie a także prababcie. Użycie papilotów pozwoli ci uzyskać zalotne loki przy niewielkim wysiłku. Ogromną zaletą papilotów jest fakt, że są bardzo przyjazne włosom. Nie niszczą ich, więc nie musisz się obawiać nawet, jeśli twoje włosy są nieco zniszczone, albo cienkie. Papiloty nie wyrządzą im żadnej krzywdy. Nie narażasz swoich włosów na wypadanie ani rozdwajanie końcówek. Są również wygodne, ponieważ możesz w nich bez przeszkód spać. W czasie gdy będziesz spała, papiloty zadziałają na twoje włosy, a rano obudzisz się z pięknie zakręconymi kosmykami. Użytkowanie papilotów nie jest trudne, wystarczy zapoznać się z prostymi zasadami. Oto kroki, które należy wykonać aby cieszyć się pięknie podkreślonymi lokami:

  1. Mycie włosów i ich wysuszenie, włosy zostaw lekko wilgotne.
  2. Nałożenie odpowiedniego kosmetyku, który pozwoli na podtrzymanie efektu loków. Do tego celu możesz użyć pianki do włosów.
  3. Podziel włosy na cienkie pasma i po kolei, zaczynając od dolnych partii, nawijaj włosy na papiloty.
  4. Teraz wystarczy poczekać na pożądany efekt. Im dłużej papiloty będą mogły działać, tym lepszy i bardziej spektakularny efekt uzyskasz. Najlepiej pozostawić je na całą noc na włosach. W papilotach możesz spokojnie spać, są wygodne i nie zniszczą twoich włosów w tym czasie.
  5. Po upływie wybranej przez ciebie ilości czasu, zdejmij papiloty i delikatnie przeczesz włosy za pomocą palców. Szczotka może zniszczyć efekt, więc lepiej z niej zrezygnuj.
  6. Utrwal fryzurę za pomocą ulubionego kosmetyku, przeznaczonego w tym celu. Twoja fryzura jest gotowa, a to wszystko poprzez wykonanie jedynie kilku, łatwych kroków.

Zakończenie

Jak widzisz, stosowanie papilotów to nic trudnego ani niebezpiecznego dla twoich włosów. Jest to także jeden z najtańszych sposobów na uzyskanie upragnionych loków. Warto więc wypróbować go, a z pewnością przekonasz się do tej metody i będziesz stosować ją z przyjemnością. Jeśli masz naturalnie proste włosy, a pragniesz jakiejś odmiany, koniecznie zastanów się nad wykorzystaniem tej metody. Papiloty są bezpieczne dla twoich włosów, nie uszkodzą ich a stosowanie jest bardzo proste i bezproblemowe. Z papilotami na włosach możesz bez obaw spać. Jest to bardzo tani, łatwy i skuteczny sposób na uzyskanie odpowiednio podkreślonych skrętów włosów. Papiloty są ogólnodostępne. Możesz kupić je na przykład w markecie albo drogerii. Wybierz odpowiednie dla siebie pośród papilotów gumowych, albo piankowych. Każdy z tych rodzajów będzie świetnie spełniał swoją funkcję.

Dodaj komentarz