Olejek zamiast żelu pod prysznic?

Producenci kosmetyków pielęgnacyjnych, w tym artykułów przeznaczonych do dbania o higienę, wciąż szukają rozwiązań, które przekonają do siebie dużą ilość konsumentów. Wchodząc do drogerii możemy wybierać pośród wielu produktów, ofert i marek decydując o tym, co będzie najlepsze dla naszej skóry i co sprawdzi się w codziennej pielęgnacji. Co więc najlepiej wybrać, aby pielęgnacja była skuteczna i przyjemna? Lepiej sprawdzi się olejek czy żel pod prysznic? Odpowiedź na to pytanie będzie łatwiejsza do uzyskania, jeśli dowiesz się który preparat najlepiej odpowie na potrzeby twojej skóry. Dzięki temu artykułowi dowiesz się, co wybrać aby w jak najlepszy sposób zadbać o zdrowie twojej skóry.

Olejek czy żel pod prysznic?

Wybór produktu do codziennej higieny to bardzo ważna kwestia. Nasza skóra potrzebuje odpowiedniego nawilżenia i pielęgnacji. Dodatkowo dochodzi do tego kwestia naszych indywidualnych potrzeb. Zarówno w kwestii olejków jak i żeli pod prysznic mamy zapewnioną możliwość wyboru spośród setek produktów i popularnych marek. Produkt przeznaczony do mycia ciała powinien spełniać dwie najważniejsze funkcje – dobrze oczyszczać, a także odpowiednio pielęgnować skórę. Jeśli chcesz mieć uniwersalny produkt i potrzebujesz czegoś, co będzie mogło posłużyć całej rodzinie, najlepszym wyborem będzie żel pod prysznic. Żele pod prysznic pasują do każdego typu skóry, ich oferta jest tak rozbudowana, że możesz wybrać odpowiedni żel, dostosowując jego typ do potrzeb całej rodziny.

W zależności od składników, żel będzie miał inne właściwości i będzie odpowiedni dla zaspokojenia różnych potrzeb. Dodatkowo formuła żelu jest łatwa do spłukania, nie pozostawia na ciele żadnych śladów i resztek. Minusem tego typu produktów jest to, że po jego zastosowaniu musisz dodatkowo nawilżyć skórę za pomocą balsamu. Niezależnie od ilości i rodzaju składników odżywczych taki żel niestety nie jest w stanie odpowiednio nawilżyć skóry. Olejek będzie najodpowiedniejszą opcją dla osób, które mają problemy związane z suchą skórą. Olejek odpowiednio nawilży skórę, jest także odpowiedni dla osób o skórze wrażliwej, ze skłonnością do alergii. Olejek także natłuści skórę, wiec nie musisz dodatkowo po kąpieli używać innych preparatów nawilżających. Jednak i ten produkt ma pewną wadę. Jeśli przesadzisz z ilością preparatu, będziesz miał uczucie tłustej skóry, którego trudno się pozbyć ze względu na formułę tego typu preparatów.

Zakończenie

Tak więc każdy, w zależności od indywidualnych potrzeb i cech swojej skóry musi sam sobie odpowiedzieć na pytanie, czy lepiej wybrać olejek czy żel pod prysznic. Dla osób, szukających szybkiego i elastycznego rozwiązania dla całej rodziny będzie żel pod prysznic. Łatwo go dopasować do różnych potrzeb, łatwo spłukać, ale trzeba pamiętać o dodatkowym nawilżaniu skóry po każde kąpieli, odpowiednimi kosmetykami nawilżającymi. Jeśli twoja skóra jest sucha i skłonna do alergii, lepszym wyborem będzie olejek. Dzięki jego formule skóra będzie odpowiednio nawilżona i nie grożą jej żadne podrażnienia. Minusem jego stosowania jest to, że łatwo przesadzić z ilością produktu, co daje efekt w postaci tłustej skóry, którego ciężko jest się skutecznie pozbyć. Wystarczy jednak kilka użyć aby wiedzieć, jaka ilość olejku pod prysznic będzie idealną dla twojej skóry. Na szczęście łatwo jest wybrać coś dla siebie, ponieważ producenci nieustannie wymyślają nowe rozwiązania. Dzięki temu konsumenci mają duże możliwości wyboru odpowiedniego preparatu, dopasowanego do indywidualnych oczekiwań i potrzeb swojej skóry

Dodaj komentarz