Pędzle do makijażu – sprawdź, jak o nie dbać

Akcesoria do makijażu wymagają odpowiedniego traktowania. Należy o nie dbać, aby mogły posłużyć jak najdłużej i były bezpieczne dla skóry. Jednym z najpopularniejszych akcesoriów są pędzle. Jak o nie zadbać? Poniżej znajdziesz kilka informacji na ten temat. Zapraszamy do lektury.

Jak dbać o pędzle do makijażu

Oto wszystko co warto robić, aby zadbać o pędzle do makijażu:

  1. Myj je regularnie – pędzle muszą być czyste, ponieważ mają częsty i bezpośredni kontakt ze skórą. Jeśli chcesz uniknąć niedoskonałości, myj pędzle delikatnie i regularnie. Doskonale sprawdzi się delikatny szampon dla dzieci i delikatne, okrężne ruchy wykonywane za pomocą czystych dłoni.
  2. Po czyszczeniu, pamiętaj o suszeniu – pędzel po czyszczeniu musi zostać dokładnie wysuszony. Po myciu odciśnij delikatnie wodę, na przykład używając ręcznika papierowego. Następnie ustaw pędzel w pozycji poziomej i poczekaj aż wyschnie. Pamiętaj, aby nie pozostawiać pędzli na grzejniku, gdyż może im to zaszkodzić.
  3. Zadbaj o odpowiednie warunki do przechowywania pędzli – to kolejna bardzo ważna kwestia, o której nie należy zapominać. Pędzle nie powinny być przechowywane w wilgotnych pomieszczeniach, nie zostawiaj ich więc w łazience. Najlepszym sposobem jest przechowywanie pędzli w plastikowym pudełku i pozostawienie ich na przykład w szufladzie w sypialni. Dzięki temu będą bezpieczne i posłużą Ci przez długi czas. Dzięki użyciu pudełka na pędzle unikniesz także osadzania się kurzu na tych akcesoriach.

Dobrej jakości pędzle to inwestycja, która może posłużyć przez długi czas. Warto jednak pamiętać o regularnym i delikatnym myciu, prawidłowym suszeniu oraz przechowywaniu. Dzięki temu zabezpieczysz swoje pędzle, co ma również znaczenie dla kondycji i wyglądu skóry twarzy. Warto o tym pamiętać. Wszystkie wyżej opisane czynności nie zajmują dużo czasu, nie są także skomplikowane. Tak niewiele wystarczy, aby cieszyć się jakością pędzli przez wiele miesięcy.

Dodaj komentarz