Pomysły na przechowywanie biżuterii

Uważasz, że nie potrzebujesz nowych pomysłów na przechowywanie biżuterii? Nie ma znaczenia, ile posiadasz pierścionków czy innych wyrobów ze złota – jeśli nie możesz ich dostrzec z łatwością, równie dobrze mogły zostać przypadkowo wyrzucone do śmieci To jeden z przypadków, w których „poza zasięgiem wzroku” jest rzeczywiście czymś złym. W pewnym momencie zapominasz, że posiadałaś nawet grawerowany sygnet, który dała ci babcia. Wystarczy zapytać Paolę Alberdi, założycielkę bloga lifestyle ‘owego Blank Itinerary. „Po prostu trzymałam wszystko w pudełkach lub opakowaniach, w których przyszło, i przechowywałam w szafie” – pisze na swoim blogu. “To był taki bałagan i tak trudno było coś znaleźć!” I nie mówi tutaj o czterech czy pięciu pudełkach; Paola kolekcjonuje biżuterię, odkąd była nastolatką. Porządkowanie biżuterii przyszło znacznie później. Poniżej przedstawiamy ulubione pomysły Paoli na przechowywanie biżuterii.

1. Wybierz szufladę dla swojej biżuterii

Paola wiedziała, że ​​bez względu na to, gdzie zdecydowała się przechowywać swoją biżuterię, nadal chciała trzymać ją głównie poza zasięgiem wzroku. „Mam trochę biżuterii wystawionej na blacie stołu, ale przechowywanie całej biżuterii w ten sposób sprawiłoby, że pokój wyglądałby na zbyt zagracony” – wyjaśnia. Aby zrobić miejsce na nowy zestaw biżuterii, przeorganizowała komodę, przenosząc ubrania, które trzymała w górnej szufladzie, do dolnej.

2. Mniej niekoniecznie znaczy więcej

Kto powiedział, że musisz się czegokolwiek pozbyć? Idź i żyj swoim najlepszym (zorganizowanym) maksymalistycznym życiem, grupując podobne elementy biżuterii w różnych schowkach. Od tac i półmisków po akrylowe pojemniki do przechowywania makijażu, bądź kreatywna i zapewnij łatwy dostęp do Twojej całej kolekcji biżuterii.

3. Czerp przyjemność z aksamitu

Pomysł umieszczenia naszej najnowszej biżuterii na pluszowej, aksamitnej poduszce daje niesamowite wrażenie. Jeśli potrzebujesz innego powodu, aby uporządkować swoje klejnoty w ten modny sposób, aksamitna konsystencja utrzyma Twoje cenne błyskotki na miejscu. Żadnych przemieszczających się kolczyków!

4. Rozłóż je

Płytka, wzorzysta tacka pomaga zebrać niektóre codzienne pierścionki Paoli, nie zwracając na siebie zbytniej uwagi. „Fajnie jest po prostu zdjąć je wszystkie pod koniec dnia, wrzucić do środka i przygotować na następny dzień lub kiedykolwiek zechcę je założyć”. Każde małe naczynie się nada, ale jeśli szukasz nowego, możemy zasugerować, aby rzucić okiem na wybór starych naczyń Lam Label.

5. Przechowuj podobne przedmioty razem

„Lubię kolekcjonować wszystkie moje duże kolczyki, a potem mam je posegregowane w podobne style. Moje pierścionki, które są większe i kolorowe, układam razem” – wyjaśnia Paola. Przechowuj razem podobne style i kolory biżuterii, aby mieć do nich łatwy dostęp.

6. Metoda – biżuteria jako dekoracja

Czasami mamy elementy, które z konieczności należy trzymać oddzielnie. „Mam dużo delikatnych złotych pierścionków, więc przeważnie dzielę je na różne przegródki, ale staram się je rozłożyć, aby zobaczyć, co jest w każdym z nich. Niektóre delikatne naszyjniki są też trzymane oddzielnie, żeby się nie splątały – zauważa Paola.

7. Wybierz system wielowarstwowy

Niezależnie od tego, czy jesteś tradycjonalistką i wolisz pudełko z biżuterią, czy wolisz bardziej rzeźbiarski klimat, wielopoziomowy system przechowywania jest kluczem do zaoszczędzenia miejsca i zachowania porządku.

8. Masz kryształy?

Używaj kryształów do czegoś więcej niż tylko ich blasku. Umieść swoją ulubioną parę kolczyków lub pierścionków do układania w stosy na płaskim krysztale, aby uzyskać estetyczny stan przechowywania.

Dodaj komentarz