Przedłużanie paznokci hybrydowych krok po kroku

Marzysz o pięknych paznokciach? Chciałabyś cieszyć się pięknym naturalnym kształtem w połączeniu z ulubioną hybrydą, ale Twoje paznokcie po prostu na to nie pozwalają? Są nierówne, łamią się bądź ciężko jest osiągnąć wymarzoną długość? To nic straconego! Przekonasz się, że istnieje wiele sposobów na to, by przedłużyć swoje naturalne paznokcie i cieszyć się hybrydą w nieco innym wydaniu niż zazwyczaj.

Co warto wiedzieć przed przystąpieniem do działania?

W ostatnim czasie coraz więcej kobiet decyduje się na samodzielne wykonywanie paznokci w zaciszu swojego domu, nie posiadając odpowiedniej wiedzy na temat ich budowy, chorób itp. Mamy nadzieję, że ten poradnik, w którym dokładnie opiszemy działania krok po kroku, a także podpowiemy jakiego typu produktów używać – pomoże Ci nieustannie doskonalić swoje umiejętności i stopniowo osiągać perfekcję. Co warto wiedzieć zanim zabierzemy się za kupno produktów lub samo wykonanie?

 • baza budująca jest jednym z najważniejszych elementów do wykonania stylizacji. Bez niej nie nadasz odpowiedniej długości oraz kształtu swoim paznokciom. Najlepsze bazy to te strukturalne, charakteryzujące się dużą gęstością. Z łatwością będziesz mogła rozprowadzić je na płytce paznokcia i nie zaleją skórek. Te, nad którymi warto się pochylić to m.in.: Semilac ExtendBase, Indigo ProteinBase czy Neonail Base Extra.
 • baza hybrydowa pozwoli przedłużyć Twój paznokieć maksymalnie od 5mm do 1cm. Jeśli zależy Ci na większej długości możesz sięgnąć po akrylo-żele lub żele jednofazowe (tzw. 3w1 pełniące właściwości podkładowe, budujące oraz wykończeniowe).
 • jeśli chcesz, by Twój manicure był trwały – poświęć mu czas. Odpowiednie przygotowanie płytki i opracowanie skórek nie tylko ułatwia pracę, ale daje gwarancje, że paznokcie będą dłużej cieszyć Twoje oko.

Jakiego asortymentu potrzebujemy?

 • Lampy UV np. 36W, bądź UV/LED np. 120W.
 • Produktów takich jak: baza budująca, wybrany kolor lakieru hybrydowego oraz top (najlepiej wybrać ten bez warstwy dyspersyjnej. Nie wymaga on przecierania po wyciągnięciu z lampy).
 • Szablonów do paznokci,
 • Dobrej jakości cleanera i/lub acetonu,
 • Pilnika najlepiej o gradacji 100/180,
 • Bloku polerskiego,
 • Kilku sztuk wacików bezpyłowych,
 • Drewnianego patyczka do odsunięcia skórek,
 • Opcjonalnie: primera (kwasowego lub bezkwasowego), płynu do usuwania skórek, pędzelka lub szczotki do pozbycia się pyłków.

Przedłużanie paznokci hybrydowych krok po kroku

Skoro zgromadziliśmy już wszelkie potrzebne akcesoria do wykonania naszych wymarzonych paznokci, pora przystąpić do działania.

 • Zaczynamy od odsunięcia skórek drewnianym patyczkiem. Jeśli chcesz możesz się wspomóc płynem do usuwania wszelkich błonek i skórek. Dostępne są one w drogeriach bądź hurtowniach kosmetycznych.
  RADA: Jeśli Twoje skórki szybko narastają, a odsunięcie ich na niewiele się zda – możesz do tego celu wykorzystać cążki najlepiej z ostrzem do 3mm, wówczas będą bardziej precyzyjne. Wiedz jednak, że praca nimi wymaga wyjątkowej delikatności i łatwo możesz uszkodzić wał okołopaznokciowy i po prostu się skaleczyć.
 • Czas na wypiłowanie paznokci, tzn. wyrównanie wszelkich nierówności i skrócenie ich. Do tego celu użyj pilnika o gradacji 100/180.
 • Następnie bardzo delikatnymi ruchami zmatuj powierzchnię paznokcia (również pilnikiem), a do wyrównania wolnego brzegu użyć bloku polerskiego.
  RADA: Jeśli Twoje paznokcie nie mają skłonności do przetłuszczania się, możesz zmatowić je tylko blokiem polerskim bez użycia pilnika.
 • Przyszedł czas na odtłuszczenie. W tym celu nasącz wacik bezpyłowy cleanerem lub acetonem i delikatnie, ale w miarę dokładnie przetrzyj powierzchnie paznokci.
 • Jeśli zdecydujesz się na użycie primera – właśnie teraz przyszła na niego pora. Odciśnij kilka razy pędzelek z płynu (najlepiej na czystym waciku) po czym posmaruj odtłuszczony paznokieć.
  RADA: pamiętaj, że im mniej produktu tym lepiej. Jeśli Twoje paznokcie są matowe i nie masz problemu z tłustą płytą – użyj primera bezkwasowego. W przeciwnym wypadku świetnie sprawdzi się primer kwasowy, który dobrze wytrawi Twoją płytkę i sprawi, ze przyczepność znacząco się zwiększy.
 • Podłóż szablon pod paznokieć. Ważne, aby dobrze umieścić go pod płytką paznokcia, w taki sposób by do niego przylegał nie tworząc przerw bądź „uskoków”.
 • Rozpocznij od aplikacji bazy budującej. Ważną zasadą w tym przypadku jest to, by pierwszą warstwę nakładać bardzo cienko.
  RADA: kciuki możesz wykonać na końcu, gdyż paznokieć w lampie musi znajdować się w pozycji prostej, wówczas lepiej się utwardzi.
 • Utwardź paznokcie w lampie – w zależności jaką posiadasz, czas utwardzania może być relatywnie krótszy bądź dłuższy.
 • Przystępujemy do przedłużenia paznokcia. Szablon nie bez przyczyny posiada wyrysowaną siatkę i podziałkę. To znacznie ułatwia nam aplikację produktu w taki sposób by nadać paznokciowi odpowiedni kształt. Pamiętaj, że im cieńsze warstwy produktu nakładasz, tym masz większą kontrolę nad nim. Powtórz czynność 2-3 razy.
  RADA: pamiętaj, żeby w miarę możliwości nadać paznokciowi odpowiednią budowę i naturalną linię wzrostu, która będzie zawierała tzw. apex. W przypadku zbyt cienkich paznokci mogą one szybko ulec uszkodzeniu.
 • Teraz przychodzi czas na aplikację ulubionego koloru (najczęściej dwóch warstw) i utwardzeniu go w lampie. Pamiętaj, aby dokładnie zabezpieczyć nim wolne brzegi.
  RADA: jeśli decydujesz się na kolory neonowe bądź pastelowe warto nałożyć pod nie kolor biały, który pięknie podbija wszelkie tego typu odcienie.
 • Na koniec nakładamy warstwę topu zabezpieczając nim wolne brzegi paznokci i utwardzamy go w lampie.
  RADA: po utwardzeniu topu odczekaj kilka sekund, po czym przetrzyj paznokcie suchym wacikiem bezpyłowym, dla nadania im większego połysku.

Gotowe – możesz cieszyć się swoimi pięknymi paznokciami.

Dodaj komentarz