Sposoby na chandrę i poprawienie sobie nastroju

Kiedy miałam osiemnaście lat, wpadłam w depresję i trwało to przez nieco ponad rok. Przez ponad rok każdy dzień był walką samą ze sobą. Przez ponad rok każdy dzień wydawał się przytłaczający i bezcelowy.

Od tego czasu zrobiłam ogromny postęp, stając się bardziej samoświadomą osobą, praktykując miłość własną i dostrzegając nieskończone błogosławieństwa i możliwości w moim życiu, ale wciąż mam dni, kiedy te znane, stare uczucia powracają.

Nie zawsze jestem świadoma samej siebie, nie zawsze kocham siebie i czasami męczy mnie to, czego nie osiągnęłam.

Nazywam te dni „dniami zombie”. Po prostu całkowicie się zamykam w sobie i desperacko szukam sposobów, aby oderwać się od tych przytłaczających uczuć.

Podejrzewam, że od czasu do czasu wszyscy mamy dni zombie. Myślę, że ważne jest, aby pozwolić sobie na to, by nie zawsze być szczęśliwym, ale są też proste sposoby na poprawę nastroju, gdy czujemy się naprawdę bardzo źle.

Każdy jest inny i każdy ma inne sposoby radzenia sobie z bólem, ale jeśli szukasz sugestii, te poniżej mogą okazać się pomocne. Jakie są sposoby na chandrę i poprawienie sobie nastroju?

1. Cofnij się i dokonaj autorefleksji.

Za każdym razem, gdy zaczynam czuć się przygnębiona, staram się zatrzymać w miejscu, zastanowić i dotrzeć do korzeni moich uczuć.

2. Poproś kogoś o wsparcie

Zwykłam tuszować swoje uczucia ze strachu, że zostanę osądzona, gdybym o nich mówiła. Od tamtej pory nauczyłam się, że proszenie o wsparcie kochającej i rozumiejącej cię osoby jest jedną z najlepszych rzeczy, jakie mogę dla siebie uczynić.

3. Słuchaj muzyki.

Muzyka może leczyć, wprawiać w lepszy nastrój, sprawiać, że poczujesz się mniej samotna lub zabiera w mentalną podróż.

4. Przytulaj się lub baw się ze zwierzętami.

Mam naprawdę słodkie i szczęśliwe psy, które zawsze szybko obsypują mnie miłością, ilekroć mnie widzą. Spędzanie czasu z kochającym zwierzakiem może natychmiast polepszyć stan twojego serca i duszy.

5. Idź na spacer.

Spacerowanie zawsze pomaga mi oczyścić głowę i pozbyć się negatywnej energii. Jest to szczególnie terapeutyczne, jeśli wybierzesz spacer w malowniczym miejscu.

6. Wypij coś zdrowego i orzeźwiającego.

Z jakiegoś powodu sok pomarańczowy zawsze wprawia mnie w lepszy nastrój i sprawia, że ​​czuję się ożywiona i spokojna. Picie soku pomarańczowego i innych soków owocowych ma wiele zalet dla zdrowia i nastroju.

7. Rozpisz się

Pisanie jest zazwyczaj pierwszą rzeczą, którą robię, kiedy czuję się przygnębiona. Zawsze pomaga mi wydobyć myśli i uczucia przed samą sobą.

8. Zdrzemnij się.

Czasami wystarczy na doładowanie się. Po odpoczynku zawsze czuję się lepiej.

9. Zaplanuj zabawne zajęcia.

Leżenie w łóżku nigdy nie pomaga mi w lepszym samopoczuciu, wzazwyczaj pomaga zaplanowanie czegoś fajnego do zrobienia, jeśli czuję się na siłach. Może to być coś tak prostego, jak stworzenie własnej tablicy wizji lub coś tak dużego, jak planowanie podróży.

10. Zrób coś spontanicznego.

Niektóre z moich ulubionych wspomnień to wybory, których dokonałam spontanicznie. Wszyscy powinniśmy od czasu do czasu nauczyć się odpuszczać rutynę i robić coś ekscytującego i nieplanowanego.

11. Ustal priorytety.

Czasami czuję się przygnębiona, gdy moje priorytety są niezrównoważone. Staram się mieć pewność, że poświęcam sporo uwagi wszystkim priorytetom w moim życiu, takim jak praca, związki, zdrowie i szczęście osobiste.

12. Przejrzyj stare zdjęcia lub zrób nowe.

Przeglądanie starych wspomnień lub wychwytywanie nowych zwykle wywołuje uśmiech na mojej twarzy.

13. Przytul kogoś.

Jestem zdecydowanie przytulaczem. Uściski to tak łatwy sposób na wyrażenie miłości i troski bez konieczności mówienia ani słowa.

14. Śmiej się.

Obejrzyj zabawny film lub spędź czas z kimś, kto ma poczucie humoru. Śmiech uwalnia napięcie i ma naturalną zdolność leczenia.

15. Płacz.

Nie lubię płakać przy ludziach, ale ilekroć mam okazję wymknąć się samej i płakać, zawsze po tym czuję się lepiej.

16. Odczytaj stare e-maile lub wiadomości tekstowe lub odsłuchaj stare wiadomości głosowe.

Zawsze, gdy czuję się przygnębiona lub źle, lubię czytać miłe e-maile i komentarze czytelników bloga lub słuchać uroczych wiadomości głosowych od mojej babci. To przypomina mi, że jestem kochana, przez człowieka, o którym myślę i doceniam.

17. Odśwież znajomość

Skontaktuj się ponownie ze starym przyjacielem lub członkiem rodziny, z którym od jakiegoś czasu nie rozmawiałaś. Ponowne łączenie się z ludźmi prawie zawsze wprawia mnie w dobry nastrój i napełnia moje serce miłością.

18. Napisz do siebie list.

Próbuję oddzielić się od mojego ego i od czasu do czasu wygłaszać motywujące przemówienie. Cycero powiedział: „Nikt nie może udzielić ci mądrzejszej rady niż ty”.

19. Spróbuj wykonać ćwiczenie głębokiego oddychania.

Istnieją różne rodzaje ćwiczeń głębokiego oddychania. Znajdź taki, który Ci się podoba i zrób to, gdy czujesz się zestresowany lub nadmiernie emocjonalny.

20. Okazuj wdzięczność.

Codzienne praktykowanie szczerej wdzięczności było głównym źródłem uzdrowienia w moim życiu. Kiedy cofam się i zauważam wszystko, za co muszę być wdzięczny, czuję, że mam wszystko, czego potrzebuję i że niczego nie brakuje. To sprawia, że ​​czuję się kompletna.

Mam nadzieję, że te sposoby pomogą Ci poprawić sobie nastrój, kiedy tego potrzebujesz.

Dodaj komentarz