Wrocław na weekend – 15 atrakcji, które warto zobaczyć

Miasto Wrocław, położone w województwie dolnośląskim, będące zarazem jego stolicą, to jedno z najpiękniejszych i najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Znaleźć w nim można ogrom miejsc, które przyciągają całe rzesze turystów. Miasto to, znane również za granicą, to zarówno stare, zabytkowe budowle, jak i nowoczesne konstrukcje. Oto 15 godnych zobaczenia miejsc we Wrocławiu.

Sky Tower

Obok Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie, najwyższy budynek w Polsce. Zresztą w kilku kategoriach, uznawany jest nawet jako najwyższy. Sky Tower, to wieżowiec mieszkalno – biurowy oraz handlowo – usługowo – rekreacyjny. Wysokość budynku to 212 m.

Wrocławskie ZOO

Ogród zoologiczny we Wrocławiu to obiekt, mający już ponad 150 lat. Stawia go to na pozycji lidera wśród ogrodów zoologicznych w Polsce. Pod względem odwiedzin, zoo to, znajduje się na wysokim, piątym miejscu w Europie. Zobaczyć tu można kilkanaście tysięcy zwierząt różnych gatunków.

Stadion Miejski we Wrocławiu

Wybudowany specjalnie na Euro 2010, stadion spełniający wszystkie międzynarodowe standardy. Rozegrano tu kilka spotkań podczas trwania Mistrzostw. Stadion ma pojemność ponad 45 tys. widzów a na co dzień rozgrywają tu swoje mecze, piłkarze ekstraklasowego Śląska Wrocław.

Ostrów Tumski we Wrocławiu

Miejsce to należy do najstarszych we Wrocławiu. Znajduje się tu kompleks starych budynków sakralnych w skład których wchodzą m.in. Archikatedra św. Jana Chrzciciela powstała na przełomie XIII – XVI w., najstarszy wrocławski kościół św. Idziego czy most Tumsk, nazywany również mostem zakochanych, o czym zaświadczyć mogą tysiące kłódek, zawieszonych na nim jako wyznanie miłości.

Wrocławski rynek

Trzeci pod względem wielkości rynek w Polsce. a zarazem jeden z najpiękniejszych. Rynek, otoczony jest mnóstwem zabytkowych budowli, z których najcenniejszym jest Stary Ratusz. Należy on do miana jednego z najlepiej zachowanych ratuszy w Polsce.

Mostek czarownic

Mostek zwany również mostkiem pokutnic. Wrocław słynie z mostów. Jest ich tu wiele i nikt tak naprawdę nie wie ile. Most pokutnic wyróżnia się położeniem. Jest on bowiem usytuowany na wysokości 45 metrów i łączy ze sobą dwie wieże Katedry św. Marii Magdaleny. Ponoć nocą, zauważyć tam można młode panny, które nigdy nie wyszły za mąż.

Krasnale

Jako znak buntu przeciwko komunizmowi, na ulicach Wrocławia można spotkać blisko 400 krasnali. Nie przez przypadek więc, Wrocław nazywany jest miastem krasnali. Ciekawostką jest fakt, że w sieci jest nawet dostępna mapa rozmieszczenie krasnali w mieście. Zwiedzając Wrocław, warto wyruszyć na wędrówkę szlakiem wrocławskich krasnali.

Uniwersytet wrocławski

Budynek Uniwersytetu pochodzi z XVII wieku. Uczelnia jest następczynią działającego na jej miejscu wcześniej Akademii Leopoldyńskiej. Spośród atrakcji Uniwersytetu, na szczególną uwagę zasługuje wieża matematyczna, z której rozpościera się wspaniały widok na wrocławską starówkę.

Muzeum Pana Tadeusza

Miejsce unikatowe, przez wzgląd na obecność w tym miejscu oryginalnego rękopisu Pana Tadeusza, epopei narodowej Adama Mickiewicza. Można tu również zapoznać się z życiem i twórczością wybitnego, polskiego poety. Dostępna jest również wystawa “Misja :Polska”, dotycząca Jana Nowaka Jeziorańskiego oraz Władysława Bartoszewskiego.

Panorama Racławicka

Obraz, dzieło sztuki, malowany przez 9 miesięcy, przez kilku słynnych malarzy, w tym Wojciecha Kossaka. Panorama ta, przedstawia pole bitwy pod Racławicami, która odbyła się 4 kwietnia 1794 r. Obraz te, mający ponad 15 metrów wysokości i 114 m. szerokości, to największy i najsłynniejszy obraz w Polsce.

Centrum wiedzy o wodzie – HYDROPOLIS

Muzeum dla całej rodziny. Można tu poznać znaczenie wody oraz jej mieszkańców. Do innych, ciekawych zwiedzenia miejsc należy 360 stopniowy ekran, znajdujący się wewnątrz budynku oraz tzw. wodna drukarka, czyli sieć fontann, które wytryskują wodę w różnych kombinacjach, tworzących niepowtarzalne widowisko.

Aquapark Wrocław

Jeden z największych obiektów sportowo – rekreacyjnych w Polsce. Jest zarazem jednym z najchętniej odwiedzanych. Do dyspozycji odwiedzających, są tu m.in. baseny rekreacyjne i sportowe, nowoczesna strefa fitness oraz sauny.

Dzielnica czterech wyznań

Miejsce spotkań, szacunku oraz dialogu. Jest to przestrzeń dla ogromu wydarzeń kulturalnych. W znajdującej się na jej obszarze synagodze, corocznie odbywa się cykl koncertów oraz wystaw. Znajdują się tu także kluby i restauracje.

Hala Stulecia

Wpisana na listę UNESCO. Jeden z symboli Wrocławia. Obiekt wybudowany w celu zorganizowania wystawy, upamiętniającej zwycięstwo Napoleona pod Lipskiem. Obecnie, odbywają się w niej przeróżne imprezy kulturalne oraz sportowe.

Kolejkowo

Jest to makieta połączeń kolejowych na terenie miasta Wrocławia. Posiada ponad 510 m. torowiska, 15 pociągów oraz 242 budynki. Wśród nich znajdują się wiernie odwzorowane kamienice otaczające wrocławski Rynek.

Polinka

Jest to godna odwiedzenia i przejażdżki, kolejka linowa, o długości 380 metrów. Przejażdżka nią, na wysokości 7 m. trwa około 2,5 minuty. Podczas przejazdu, można podziwiać Most Grunwaldzki oraz dom na wodzie. Nie wspominając już o innych atrakcjach.

Wrocław

Miasto piękne, miasto godne polecenia. Wśród ogromu atrakcji, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Dodaj komentarz